laumast.pl

Blog tematyczny o modzie męskiej, damskiej, dziecięcej i urodzie, a także pielęgnacji włosów i poradach barberskich..

Uroda

Rodzaje wąsów: Charakterystyka różnych stylów i jak je pielęgnować

Rodzaje wąsów: Charakterystyka różnych stylów i jak je pielęgnować

Wyraz własnego stylu nie musi ograniczać się do wybierania ubrań czy dodatków. Możemy się wyrażać na wiele sposobów, a jednym z nich jest stylizowanie męskich wąsów. To, jakie wybierzesz wąsy, może powiedzieć o tobie bardzo wiele. Jest to forma ekspresji, która przyciąga spojrzenia i bywa wizytówką mężczyzny. W poniższym artykule przedstawimy kilka różnych stylów wąsów,, ich charakterystykę oraz podpowiemy, jak je pielęgnować na co dzień.

Jakie są popularne style wąsów?

Od klasycznych wąsów, poprzez pełne zarosty typowe dla hipsterów, aż do cienkich paseczków, mamy do wyboru wiele różnych stylów. Poniżej kilka najbardziej popularnych:

  • Handlebar
  • Horseshoe
  • Dali 
  • Imperial

Przegląd charakterystyki różnych rodzajów wąsów

Oto bardziej szczegółowe omówienie wybranych typów wąsów i ich charakterystycznych cech:

Handlebar

Te wąsy są symbolem dandysów z przełomu XIX i XX wieku. Choć swój początek mają w dość dalekiej przeszłości, to i dziś są niezwykle modne. Wąsy Handlebar dają silny wyraz twarzy, a mocno podkręcone na końcach wąsy dodają wyglądowi niepowtarzalnego charakteru.

Horseshoe

Zdobią twarz wielu bikerów na całym świecie. Wyglądają męsko i nieco surowo. Jak sama nazwa wskazuje, przypominają kształtem odwróconą podkowę. Są dość trudne w utrzymaniu, kiedy zaczynają rosnąć, jednak doskonale komponują się z twarzą o mocnych, wyrazistych rysach.

Dali

To chyba najbardziej ekscentryczny typ wąsów na naszej liście. Znakiem rozpoznawczym słynnego malarza były nie tylko jego dzieła, ale i niezwykle wyrzeźbione, podkręcone wąsy. Dali to wyraz nietuzinkowej osobowości i kreatywności.

Imperial

Imperial to styl dla prawdziwych dżentelmenów. Przypominają nieco Handlebar, jednak są nieco dłuższe i zdecydowanie pełniejsze. Na pierwszy rzut oka widać, że Imperial wymaga regularnej pielęgnacji i dużo uwagi.

Pielęgnacja i stylizacja wąsów

Podobnie jak włosy na głowie, wąsy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. To, jak będą wyglądać, w dużej mierze zależy od tego, jak o nie dbamy. Oto kilka uniwersalnych wskazówek:

  • Odpowiednie sprzęty – Dobrej jakości trymer, nożyczki do wąsów i szczotka to podstawowe narzędzia, których będziesz potrzebować.
  • Czystość – Wąsy, podobnie jak broda, powinny być regularnie myte specjalnym szamponem. Pomaga to usunąć nagromadzone resztki jedzenia, skórki czy sebum.
  • Pielęgnacja – Po umyciu wąsów, warto je delikatnie osuszyć i nałożyć odżywkę dla brody lub oliwkę, która pomoże zachować odpowiednią elastyczność włosów.
  • Stylizacja – Do stylizacji wąsów przyda się wosk. Dzięki niemu będziesz mógł uformować wąsy tak, jak lubisz, i utrzymać je w danym kształcie przez cały dzień.

Pamiętaj, że stylizowanie wąsów to także okazja do zabawy i eksperymentowania z różnymi kształtami. Nie bój się zmian i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na porady profesjonalnego barbera.

Udostępnij

O autorze

Witaj na naszym blogu! Jesteśmy pasjonatami mody i uwielbiamy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, dlatego też nasze treści zawierają pełne barw i kolorów inspiracje modowe, pielęgnacyjne i urodowe. Zapraszamy do lektury!